Przedszkola i Szkoły


shutterstock_201185954
             Zapraszamy młodzież, milusińskich, nauczycieli, opiekunów oraz rodziców do odwiedzenia naszego gospodarstwa, aby pełną piersią zaczerpnęli świeżego powietrza i praktycznie obcowali z naturą !
Dla Przedszkoli i Szkół oferujemy  wycieczki edukacyjne (w zależności od pory roku) połączone z zabawą, nauką, przygodą – podczas których realizowany jest program oraz warsztaty edukacyjne (np. ukazanie życia zawodu Rolnika, obowiązki – hodowla zwierząt, uprawa roślin, życie w kontakcie z przyrodą, naturą). 
W każdym programie są zajęcia praktyczne (w plenerze, na polu, przy stawie, u zwierząt, w ogródku), warsztaty (zajęcia manualne pod zadaszoną wiatą lub w plenerze). Dzieci zabierają na pamiątkę swoje prace. Ponadto oferujemy zajęcia ruchowe (zabawy zorganizowane lub indywidualne), czas na posiłek, toaletę oraz wspaniała zabawa na dużym terenie zielonym pośród natury na kreatywnym, ekologicznym placu zabaw.
Każda wycieczka zapewnia: opiekunom wstęp wolny, darmowy parking dla autokarów, dostęp do nowych, czystych toalet dla dzieci oraz nielimitowaną kawę lub herbatę dla gości.

Zielona Dolina kalendarz wycieczek edukacyjnych na 2024 rok – 3 programy

 

PROGRAM 1. Wycieczki wiosenne w klimacie Wielkanocnym, czyli jajeczka, króliczki i zioła

OKRES WYCIECZEK: od 15 marzec 2024 do 30 kwiecień 2024

1. Przywitanie gości. Omówienie zasad bezpieczeństwa i programu edukacyjnego

2. Kukuryku na patyku – zajęcia edukacyjne pt. Zgadnij czyje to jajko? Opowiadanie krótkich ciekawostek na tematy związane z Wielkanocą (około 5 – 10 minut) pod zadaszoną wiatą dla wszystkich grup oraz zajęcia manualne (około 10-15 minut) – ozdabianie styropianowych jajek przez dzieci. Każde dziecko otrzymuje niezbędne rekwizyty a wszystkie prace zabierane są przez opiekuna/nauczyciela do placówki na pamiątkę. Łączny czas trwania do 25 minut.

3. Wspólna zabawa – poszukiwanie jajek na terenie rekreacyjnym. Każda grupa otrzymuje koszyczek i ma za zadanie nazbieranie jak największej ilości jajeczek do koszyczka na określonym obszarze. Zabawa odbywa się na podwórku i trwa około 15 minut. W nagrodę za udział  w poszukiwaniu każde dziecko otrzymuje jajeczko z czekolady, które przekazujemy Paniom zbiorowo – dla każdej grupy.

4. Przerwa na posiłek w zakresie własnym. Toalety. Około 30 minut.

5. Pasowanie na zielarza – sadzenie rzeżuchy + nauka o jej właściwościach (wysiej-podlej-wyhoduj). Każdy uczestnik zabiera ze sobą roślinkę do domu na pamiątkę i ma za zadanie  ją w pełni wyhodować.  Około 15-20 minut na 1 grupę. Zajęcia można przeprowadzić zarówno pod zadaszeniem, jak i na podwórku – preferujemy na świeżym powietrzu, w zależności od pogody.

6. Zabawa, czas wolny na świeżym powietrzu. Duży plac zabaw.

Czas trwania wycieczki: 3 godziny.

W razie niepogody jesteśmy w stanie zrealizować zdecydowaną część programu pod zadaszeniem – łącznie około 1,5 – 2 godzin i można skrócić pobyt lub zrezygnować albo przenieść rezerwację na inny wolny termin.

Cena 39 zł za 1 dziecko

Minimum logistyczne to 2 grupy liczące po 25 dzieci, czyli 50 dzieci.

 

PROGRAM 2. Zielona Dolina w pełni, czyli malutkie kózki i owieczki w sielskim otoczeniu
OKRES WYCIECZEK: od 01 maj 2024 do 30 czerwiec 2024 (można również ten program zrealizować w kwietniu – po wcześniejszym ustaleniu)
1. Przywitanie gości i omówienie zasad bezpieczeństwa oraz programu edukacyjnego
2. Zwiedzanie Gospodarstwa wraz z możliwością karmienia zwierząt (kozy, owce, baranki, capki). Opowiadanie przez Przewodnika o życiu zwierzątek i obowiązkach Rolnika. Czas oprowadzania 1 grupy około 15 – 20 minut. Możliwość robienia zdjęć grupowych lub indywidualnych w zakresie własnym.
3. Pasowanie na koziego Generała – nauka dojenia (sztucznej) kozy Łatki oraz opowiadanie na temat przetworów z mleka koziego i ich właściwościach. Około 15 – 20 minut na 1 grupę.
4. Czas na posiłek w zakresie własnym. Około 30 minut
5. Pasowanie na zielarza – wyhodowanie własnej roślinki (fasolki), którą dzieci zabierają ze sobą do placówki na pamiątkę. Około 15 minut
6. Czas wolny. Zabawa na dużym placu zabaw.
Zajęcia odbywają się rotacyjnie, tzn. 1 grupa uczestniczy w warsztatach, pozostałe grupy w tym czasie mają możliwość zabawy, jedzenia lub toalety i zmiana. Każda grupa po kolei bierze udział w poszczególnych aktywnościach zawartych w programie.
Czas trwania wycieczki – 3 godziny. Maksymalna ilość grup podczas jednej wycieczki to 6. 

 

Cena  39 zł za 1 dziecko

 

PROGRAM 3. Święto Pieczonego Ziemniaka. OKRES WYCIECZEK: wrzesień, październik

 • ,,wykopki” (zbieranie ziemniaków) na polu z ziemniakami oraz opowiedzenie przez Przewodnika krótkiej historii ziemniaka i kilku praktycznych porad dotyczących ziemniaków
 • konkurs na Króla Kartofla (z nagrodami dla każdego dziecka)
 • czas na posiłek w zakresie własnym, ale ognisko z pieczonymi ziemniakami jest w cenie wycieczki i uwzględnia degustację ziemniaków wiejskich dla każdego uczestnika oraz opiekuna
 • warsztaty manualne: jeże ziemniaczane
 • zdjęcie z Wielkim Panem Kartoflem (monidło dla chętnych; zdjęcia są robione we własnym zakresie indywidualnie lub grupowo)
 • czas wolny 

Wycieczka trwa ok. 3  godzin

Cena 39 zł za 1 dziecko

 

Cena za wycieczkę obejmuje koszt ogniska wraz z pieczonym ziemniakiem dla każdego uczestnika. Dodatkowo płatne jest palenisko z kiełbaskami – koszt 150 zł za całą grupę, prowiant w zakresie własnym.

 

OPCJA DODATKOWA DO KAŻDEJ WYCIECZKI – OGNISKO
Styl biesiadny komponuje się idealnie z wiejskim klimatem Zielonej Doliny, dlatego proponujemy Państwu możliwość wykupienia opcji dodatkowej w postaci ogniska.
Zawsze prowiant jest w zakresie własnym.
Opcje ogniska:
1. My rozpalamy ognisko (drewno, chrust) i udostępniamy kije do smażenia kiełbasek dla Państwa lub wielki ruszt do smażenia. Opcja NIE zawiera obsługi ogniska. W cenie  przygotowanie ogniska i udostępnienie kijów lub rusztu. Koszt – 150 zł dla wszystkich uczestników wycieczki bez naczyń jednorazowych. 
2. My organizujemy całe ognisko. Goście otrzymują gotowe kiełbaski do konsumpcji, ale prowiant/jedzenie jest w zakresie własnym.  Cena wynosi 250 zł dla wszystkich uczestników wraz z naczyniami jednorazowymi. 
NOWOŚĆ – wielki ruszt na którym można smażyć nawet 100 kiełbasek na raz! 

Lipiec, sierpień – Półkolonie NOWOŚĆ !!

Każdy dzień jest inny i uczy oraz bawi najmłodszych odkrywców życia na wsi. Duży teren rekreacyjny, wiele gier i zabaw na świeżym powietrzu. Warsztaty, zajęcia edukacyjne połączone ze słodkim leniuchowaniem bo w końcu to WAKACJE :)

Cena 750 zł/ 1 dziecko/ 5 dni/ od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16 

 

Rodzeństwo 10% rabatu

Ilość miejsc ograniczona! Stawiamy na jakość!

Szczegółowy harmonogram półkolonii wysyłamy dla chętnych na email.

Celem półkolonii jest pokazanie dzieciom jak wygląda prawdziwe życie na wsi oraz zachęcenie ich, by aktywnie uczestniczyły w tym życiu. Tylko u nas dziecko będzie miało możliwość poznania czym jest prawdziwy gnój, jak wygląda produkcja mleka koziego, skosztowania pomidorka prosto z krzaczka, zrobienia własnej herbatki miętowej, wyprania własnoręcznie ciuchów na tarce, pomoczenia nóżek w błotku jak Świnka Peppa :), wydojenia własnoręcznie prawdziwej kozy, przygotowania od A do Z ogniska.

W myśl zasady – ,,najpierw obowiązek, później przyjemność” – półkolonie skonstruowane są tak, że wykonujemy 3-5 krótkich zajęć edukacyjnych w ciągu danego dnia, a po każdym wysiłku jest czas na zabawę, odpoczynek :)

 

Do dyspozycji odwiedzających milusińskich pozostawiamy dwa zakątki wiejskie – zadaszona wiata i domek grillowy.

 

Parking dla autokarów – gratis!

 

Kawa i herbata dla nauczycieli/ opiekunów – gratis!

  

Do dyspozycji dzieci na kreatywnym, stacjonarnym placu zabaw znajdują się m.in.:

- gąsienica z opon oraz wspinaczka oponowa,

- pojazdy, autka, rowerki, skoczki,

- gra w klasy,

- huśtawki

- piaskownica, 

- boisko do gry w piłkę nożną,

- wielka trampolina,

- huśtawka tratwa 10.cio osobowa, 

- paletki, gumy do skakania, skakanki, hula – hoopy,

- drewniane klocki oraz autorskie kozy na kółkach,

- drewniany traktor z przyczepą,

- domek owocowy ze zjeżdżalnią,

- skrzynie do rzucania piłką do celu,

- mini koszykówka,

- konie na biegunach,

- wózki drewniane na kółkach,

- drabinki kolorowe do wspinania,

- ruchomy most.

 

Organizujemy Dzień Dziecka oraz Rozpoczęcie/Zakończenie Roku Szkolnego 

 ORGANIZUJEMY RÓWNIEŻ PIKNIKI RODZINNE DLA RODZICÓW I DZIECI Z PRZEDSZKOLA I SZKOŁY Z RÓŻNYCH OKAZJI 

Cena 30 zł za każde dziecko, 15 zł za każdą osobę dorosłą. Minimalna ilość osób 40. 

Czas trwania pikników to 3 godziny. Można przedłużyć piknik + 150 zł za każdą dodatkową godzinę dla wszystkich uczestników.

Cena zawiera: 

- wynajęcie terenu ze wszystkimi stacjonarnymi atrakcjami 

- zadaszoną wiatę wraz ze stołami i ławkami

- kawa i herbata gratis bez limitu dla wszystkich gości 

- parking, toalety 

Istnieje możliwość za dodatkową opłatą 250 zł dla wszystkich uczestników wprowadzenia atrakcji związanych z tematyką wsi, tj. : zwiedzanie Gospodarstwa wraz z karmieniem zwierząt, dojenie (sztucznej) kozy, wyhodowanie własnej roślinki.

Istnieje dodatkowa opcja wynajęcia ogniska/rusztu do smażenia kiełbasek za 200zł za wszystkich uczestników bez obsługi przez nas ogniska (w cenie przygotowane ognisko oraz drewno).  


INFORMACJE DODATKOWE

 

Zielona Dolina dla dzieci mieszcząca się na terenie Gospodarstwa Rolnego ,,Szczęśliwa Rodzina” nie jest placówką wychowawczo-oświatową i nie świadczy usług opiekuńczo-wychowawczych placówek merytorycznie do tego celu powołanych. Grupy zorganizowane dziecięco-młodzieżowe obowiązuje zabezpieczenie opieką w rekreacji:

 

 • Dzieci w wieku przedszkolnym – do 10 dzieci na 1 opiekuna
 • Dzieci w wieku szkolnym – do 20 dzieci na 1 opiekuna
 • Indywidualnie za bezpieczeństwo dzieci odpowiada rodzic lub opiekun

 

Na terenie Gospodarstwa Rolnego obowiązuje:

 

 • Obowiązkowa opieka rodziców, opiekunów  nad dziećmi i nieletnimi
 • Zakaz samowolnego używania sprzętu rekreacyjnego i rozpalania ognisk
 • Zakaz wnoszenia rzeczy niebezpiecznych
 • Zakaz zaśmiecania, dewastacji i spożywania alkoholu
 • Zakaz samowolnego oddalania się od grupy

Opiekunów/ Nauczycieli prosimy o wypełnienie karty wycieczki przed przyjazdem do Gospodarstwa. Karty wysyłamy bezpośrednio na podany adres email. 

 

REGULAMIN GOSPODARSTWA ZIELONEJ DOLINY DLA DZIECI

 

1. Grupy dzieci wraz z opiekunami przebywają na wyznaczonym terenie rekreacyjnym. Oprowadzenie po Gospodarstwie tylko z organizatorem.
2. Każda grupa dzieci przebywa na terenie rekreacyjnym pod opieką nauczycieli i opiekunów.
3. Każda grupa jest zobowiązana do przedstawienia aktualnego ubezpieczenia dzieci – lista (indywidualne, grupowe)
4. Zabrania się karmienia zwierząt własnym pokarmem. Karmimy podczas zwiedzania Gospodarstwa pokarmem od organizatora.
5. W każdej grupie prosimy o wyznaczenie opiekuna, który będzie chodził z dziećmi do toalety w Domu Agroturystycznym
6. Wszystkie śmieci umieszczamy do specjalnych worków przed wiatą  
7. Oprowadzanie po Gospodarstwie odbywa się zgodnie z ustalonym wcześniej programem wycieczki – każda grupa oddzielnie. W tym czasie pozostałe grupy przebywają na terenie rekreacyjnym pod nadzorem opiekunów i spędzają czas wolny bawiąc się udostępnionym sprzętem.
8. Wycieczki trwają od 3 do 4 godzin ustalonych indywidualnie (z reguły między 9 a 13 lub 10 a 13).
9. Prosimy o wcześniejsze wypełnienie karty wycieczki przez Nauczycieli.
10. Wypełnienie karty wycieczki jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

ABY ZAREZERWOWAĆ TERMIN WYSTARCZY wysłać do nas email lub zadzwonić. Potwierdzenie dokonanej rezerwacji realizujemy za pomocą email lub sms.

 

 

Życzymy miłego pobytu i zapraszamy ponownie!
Gospodarze Zielonej Doliny